Turnstile Remote Controller – DS-K7R01-433
- Supports one-to-one and one-to-many (Max. 6 lanes) communication pairing
- Convenient to hang on the key chain, easy to use for security managers
- Simple and convenient control and management for turnstiles
SKU: DS-K7R01-433
Categories: Access Control, Access Control Accessories, Accessories
- Description
Description
System
- MCBF: More than 0.5 million times for key press
- Battery life: ≥ 4 month (100 times per day, 25 °C)
- Communication distance: 15 m
Authentication
- Communication frequency: 433 MHz
General
- Power supply method: Battery
- Working temperature: -10 ℃ to 55 ℃ (14 °F to 131 °F)
- Working humidity: 10% to 90% (No condensing)
- Dimensions: 80 mm × 36 mm × 20 mm (3.1″ × 1.4″ × 0.8″)